AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  Conectare  
Vizualizari
Forex
Forex
Ultimele subiecte
» JJ1,JI1, JH1(6.5)/JH2(6.5.3), G4-27.07.2010, JF5 09.07.2010 JE1/JE3 alte romuri oficiale sau semioficiale JE2 IN LIMBA ROMANA :D
Joi 10 Apr 2014, 19:53 Scris de SUCIU FLORIN

» Problema Omnia i8000
Sam 21 Sept 2013, 23:08 Scris de Adrian21

» Android pe Omnia 2
Dum 11 Aug 2013, 05:30 Scris de cristianbik

» Omnia II probleme
Mar 25 Iun 2013, 23:36 Scris de utilizator

» problema cu samsung Omnia II i8000
Mier 01 Mai 2013, 13:48 Scris de radar_23

» cum se instaleaza windows mobile?
Sam 19 Ian 2013, 17:23 Scris de liviu2606

» tweak-uri, trucuri, ghiduri, coduri,programe,diverse
Dum 18 Noi 2012, 06:58 Scris de masterclasss

» Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II
Dum 04 Noi 2012, 04:44 Scris de liviut7

» inainte sa incepeti flash-ul
Mar 09 Oct 2012, 04:39 Scris de ionut445153

» Ce PROGRAME/APLICATII folositi si la ce sunt utile
Lun 10 Sept 2012, 04:41 Scris de ASireag

» Omnia 2 merge incet
Lun 30 Iul 2012, 14:58 Scris de armaistrate

» probleme omnia 2 - deblocare cod securitate telefon
Mier 25 Iul 2012, 11:05 Scris de guzun

» Care are androidul care si la pus pe telefon posteaza-l aici
Lun 09 Iul 2012, 06:55 Scris de armaistrate

» problema camera samsung omnia 2
Lun 18 Iun 2012, 00:53 Scris de mihai959

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ora Romaniei
curs valutar

Distribuiti | 

Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
alynutzzz4u

Data de inscriere : 29/09/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Sam 02 Oct 2010, 02:52

BannedHost a scris:
Foloseste : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu vei avea probleme.

mersi:D
Sus In jos
iodu

Data de inscriere : 28/09/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Lun 04 Oct 2010, 02:39

Am un Omnia II care atunci cand sunt apelat apare fotografia apelantului dar este foarte mica (ca dimensiuni). Va rog sa-mi spuneti daca exista vreo setare sau program care sa ma ajute sa vad aceasta fotografie mai mare (eventual pe 1/2 din ecran.
Va multumesc aticipat
Sus In jos
nelamurit

Data de inscriere : 07/10/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 07 Oct 2010, 09:11

De curand am primit un Samsung i8000, este in germana, as vrea sa stiu daca se poate sa fie trecut in engleza prin rescrierea softului. Multumesc.
Sus In jos
BannedHost
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 07 Oct 2010, 09:35

Salut! Bineinteles. Se rescrie softul si se selecteaza limba engleza implicita.. Sau exista in meniul de setari o obtiune de schimbare a limbii. Dupa ce selectezi engleza telefonul se va auto-formata si reseta.
Sus In jos
nelamurit

Data de inscriere : 07/10/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mar 12 Oct 2010, 06:19

Multumesc, am reusit sa rescriu softul,este perfect! Numai ca as dori daca se poate putin ajutor in a pune T9 in limba romana.
Sus In jos
BannedHost
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 13 Oct 2010, 07:36

Nu exista, sau cel putin eu nu stiu sa existe ...

Nu stie cineva de unde pot lua o husa originala pentru i8000 ? Azi am pierdut-o pe undeva sau am lasat-o ... bine ca nu am lasat si telefonul Laughing
Sus In jos
mihai959
Admin
Admin

Data de inscriere : 22/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 13 Oct 2010, 09:15

BannedHost a scris:
Nu exista, sau cel putin eu nu stiu sa existe ...

Nu stie cineva de unde pot lua o husa originala pentru i8000 ? Azi am pierdut-o pe undeva sau am lasat-o ... bine ca nu am lasat si telefonul Laughing
pe okazii.ro

viata este scurta distreaza-te in fiecare zi ca si cum ar fi ultima
nu i-mi plac afirmatiile nefondate

Sus In jos
http://i8000.hitforum.ro
BannedHost
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 13 Oct 2010, 12:08

Nu este, m-am uitat .. am gasit pe remogsm.ro dealtfel si singurul unde am gasit la 25 lei. Cica ar fi originala. Sa vedem daca e de incredere site-ul sau nu..
Sus In jos
kimitza
Membru
Membru

Data de inscriere : 18/06/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 13 Oct 2010, 23:58

iodu a scris:
Am un Omnia II care atunci cand sunt apelat apare fotografia apelantului dar este foarte mica (ca dimensiuni). Va rog sa-mi spuneti daca exista vreo setare sau program care sa ma ajute sa vad aceasta fotografie mai mare (eventual pe 1/2 din ecran.
Va multumesc aticipat
programe sunt multe. incepand de la s2u(care practic nu este un contact manager, dar se ocupa de apelurile primite, pe langa multe altele), ar mai fi resco contact manager. eu personal folosesc spb mobile shell si s2u2. super combinatie.
Sus In jos
mihai959
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 14 Oct 2010, 08:19

kimitza a scris:
iodu a scris:
Va multumesc aticipat
programe sunt multe. incepand de la s2u(care practic nu este un contact manager, dar se ocupa de apelurile primite, pe langa multe altele), ar mai fi resco contact manager. eu personal folosesc spb mobile shell si s2u2. super combinatie.
+1

am mai folosit resco contact manager cu dialer skin dezactivat pt ca am mai mult ram

Sus In jos
iodu

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Vin 15 Oct 2010, 04:41

pentru Kimitza si mihai959.
VA MULTUMESC PENTRU SUGESTII SI AJUTOR.
SANATATE !
Sus In jos
kimitza
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Vin 15 Oct 2010, 09:21

pentru putin, acum daca imi permiti sa iti recomand si un rom...
twu2 JH2(dar cu 6mb PP). Am 108 mb free ram la boot. dupa ce instalez toate aplicatiile(inclusiv mobile shell cu naong mobile sense) raman cu 80-85. fara mobile sense media e 90. acceptabil zic eu Razz. daca nu esti pretentios, poti folosi doar titanium si ramai lejer cu 100 mb dupa ce ai toate aplicatiile instalate Razz.
Sus In jos
iodu

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Sam 16 Oct 2010, 23:08

Kimita.
Am incercat pentru poza celui care ma suna si AM REUSIT. Va multumesc.
Am sa incerc si cu rom-ul. Poate nu o sa-mi dau cu dreptul in stangul, voi face treaba ca lumea si va functiona asa cum spui. Voi vedea si te voi tine la curent.
Oricum, va multumesc pentru ajutor !
Sus In jos
ca_stop
NouVenit
NouVenit

Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 34
Localizare : cluj-napoca

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 20 Oct 2010, 02:04

salutare,am si eu ceva probleme. imi poate da cineva setarile manuale pt omnia 2,orange, adica setari wap,mms,sms. caci nu pot nici macar sa trimit smsuri.am sunat la orange si saracii au o singura replica:orange.ro, am incercat,dar dupa ce imi vin serarile automat imi zice ca nu a reusit operatounea,am fost si la orange shop,unde au incercat sa faca acelasi lucru,fara succes,mi-au sugerat sa las telu la service-ul lor pt setari manuale,bineinteles pt un cost de peste 80 lei. telu este adus din italia si are toate setarile retelei Tim.mersi mult anticipat
Sus In jos
mihai959
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 20 Oct 2010, 05:51

ca_stop a scris:
salutare,am si eu ceva probleme. imi poate da cineva setarile manuale pt omnia 2,orange, adica setari wap,mms,sms. caci nu pot nici macar sa trimit smsuri.am sunat la orange si saracii au o singura replica:orange.ro, am incercat,dar dupa ce imi vin serarile automat imi zice ca nu a reusit operatounea,am fost si la orange shop,unde au incercat sa faca acelasi lucru,fara succes,mi-au sugerat sa las telu la service-ul lor pt setari manuale,bineinteles pt un cost de peste 80 lei. telu este adus din italia si are toate setarile retelei Tim.mersi mult anticipat
daca nu se instaleaza automat cand schimbi operatorul resofteaza cu un csc ORO care este orange romania

Sus In jos
cris2d2

Data de inscriere : 20/10/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 20 Oct 2010, 07:46

Rog pe cineva sa ma lamureasca in urmatoarea chestiune:

Avand abonament de internet pe mobil la Vodafone, am facut setarile necesare in aparat. Orice program se conecteaza la internet folosind aceste setari, in afara de unul singur: aplicatia Email. Aceasta stie sa foloseasca doar conexiunea wi-fi. Daca inchid wi-fi-ul si las doar conexiunea de date GPRS, atunci cand programul incearca sa faca un Send/Receive, apare sus un mesaj care ma anunta ca nu se poate conecta cu setarile curente.

Care ar fi problema?
Sus In jos
ca_stop
NouVenit
NouVenit

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 20 Oct 2010, 11:42

salutare mihai959,mersi de promptitudine,sunt convins ca raspunsul tau ar rezolva problema daca eu as intelege.imi cer scuze, dar am sa te rog sa fi putin mai detailat, caci eu sunt mai nou in win mo.eu acuma incerc sa inteleg cat de cat telu asta,care se dovedeste pe zi ce trece, ca e mult mai inteligent decat il credeam eu. mersi mult pt intelegere si rabdare
Sus In jos
ca_stop
NouVenit
NouVenit

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 21 Oct 2010, 01:48

salutare din nou. mai am o mica problema cu o2,cand vreau sa intru in application store, imi da mereu error 1004. mai stie cineva de unde pot sa mai imi copiez ceva aplicatii sau joocuri free? dar direct pe tel,caci momentan nu ap computer,folosesc doar telu prin wi-fi. mersi mult
Sus In jos
BannedHost
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 21 Oct 2010, 04:04

Cred ca tu ai chiar prima versiune de soft... Nu mai este application store ci Windows Marketplace... Cand vei fi la pc va trebui sa reinstalez windows-ul e pe telefon. Da-mi un pm cand vei intra de pe calculator si vei avea ceva timp la dispozitie.
Sus In jos
kimitza
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 21 Oct 2010, 04:44

ca_stop a scris:
ciudat. la mine detecteaza automat setarile cand introduc cartela. Ma intreaba daca vreau sa salvez setarile(phone, sms, gprs). Cred ca e timpul sa pui un rom actualizat. Nu e nevoie de acel ORO csc. Eu folosesc JG4 pro.
Sus In jos
BannedHost
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 21 Oct 2010, 05:44

Pai important e sa fie multi CSC si ca operator alegi din lista HAT

Sigur ROM-ul pus e vechi si probabil nu exista configurarea automata.
Sus In jos
mihai959
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 21 Oct 2010, 06:47

kimitza a scris:
ca_stop a scris:
ciudat. la mine detecteaza automat setarile cand introduc cartela. Ma intreaba daca vreau sa salvez setarile(phone, sms, gprs). Cred ca e timpul sa pui un rom actualizat. Nu e nevoie de acel ORO csc. Eu folosesc JG4 pro.
tinand cont de faptul ca omul abia invata windows mobile mai are putin de studiat sa faca resoftare, iar resoftarea cu eboot si/sau phone part prezinta anumite riscuri, asta e motivul pt care am spus ca trebuie momentat resoftat oro care ii baga toate setarile orange(daca omul are orange?), nu hat care e romania universal, plus de asta i8000 merge si fara csc deci nu are ce sa strice!
nu mai indrumati oamenii sa faca prostii inainte de termen ca nici voua nu va convine sa aruncati banii pe geam

ca_stop a scris:
salutare mihai959,mersi de promptitudine,sunt convins ca raspunsul tau ar rezolva problema daca eu as intelege.imi cer scuze, dar am sa te rog sa fi putin mai detailat, caci eu sunt mai nou in win mo.eu acuma incerc sa inteleg cat de cat telu asta,care se dovedeste pe zi ce trece, ca e mult mai inteligent decat il credeam eu. mersi mult pt intelegere si rabdare
citeste forumul "inainte sa incepeti flash-ul" downloadeaza octans 2.14 un multi csc aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] instaleaza driverii
pt inceput ar trebui sa mearga, daca reusesti sa schimbi csc-ul cu succes poti incerca sa faci o resoftare completa a (mts, phone, csc, eboot)

Sus In jos
BannedHost
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 21 Oct 2010, 08:48

Mihai ai dreptate dar si eu a doua zi ce am luat telefonul l-am resoftat.. Bineinteles ca am studiat, oricum de ce sa nu puna un HAT in loc de oro, macar daca schimba cartelele sa aiba un csc de romania universal.

Eu acum am csc XEE si merge pe toate retelele configurat.
Sus In jos
mihai959
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 21 Oct 2010, 09:35

BannedHost a scris:
Mihai ai dreptate dar si eu a doua zi ce am luat telefonul l-am resoftat.. Bineinteles ca am studiat, oricum de ce sa nu puna un HAT in loc de oro, macar daca schimba cartelele sa aiba un csc de romania universal.

Eu acum am csc XEE si merge pe toate retelele configurat.
aveai habar de winmo si cum se resofteaza, lasa-l sa o ia gradat pt inceput cu ceva care nu dauneaza telefonului si dupa ce invata e treaba lui
HAT SAU ORO acum ar trebui sa stie ce reprezinta are de ales doar ca el zice ca la csc tim cu cartela orange nu are setarile si de ce sa il chinui cu hat cand oro face sigur tot ce are nevoie fara sa il intrebe?
are tot timpul sa testeze daca ii place, fara sa injure gratis ca i-am stricat telefonul
sincer eu am dar 19kk pe al meu si nu mi-ar conveni sa il stric

Sus In jos
SERCON17
NouVenit
NouVenit

Data de inscriere : 16/10/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Dum 24 Oct 2010, 07:35

Sunt nou in cea ce priveste utilizarea WM.Incerc sa instalez SPB dar atunci cand dau "cliK" pe setup exe se deschide Opera mobile si nu face nimic.Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti unde gresesc.Va multumesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Astazi la 07:19

Sus In jos

Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
i8000 omnia II rom-uri, tweak-uri, trucuri,ghiduri,coduri :: i8000 omnia II rom-uri, tweak-uri, trucuri, ghiduri, coduri-
Mergi direct la: