AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  Conectare  
Vizualizari
Forex
Forex
Ultimele subiecte
» JJ1,JI1, JH1(6.5)/JH2(6.5.3), G4-27.07.2010, JF5 09.07.2010 JE1/JE3 alte romuri oficiale sau semioficiale JE2 IN LIMBA ROMANA :D
Joi 10 Apr 2014, 19:53 Scris de SUCIU FLORIN

» Problema Omnia i8000
Sam 21 Sept 2013, 23:08 Scris de Adrian21

» Android pe Omnia 2
Dum 11 Aug 2013, 05:30 Scris de cristianbik

» Omnia II probleme
Mar 25 Iun 2013, 23:36 Scris de utilizator

» problema cu samsung Omnia II i8000
Mier 01 Mai 2013, 13:48 Scris de radar_23

» cum se instaleaza windows mobile?
Sam 19 Ian 2013, 17:23 Scris de liviu2606

» tweak-uri, trucuri, ghiduri, coduri,programe,diverse
Dum 18 Noi 2012, 06:58 Scris de masterclasss

» Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II
Dum 04 Noi 2012, 04:44 Scris de liviut7

» inainte sa incepeti flash-ul
Mar 09 Oct 2012, 04:39 Scris de ionut445153

» Ce PROGRAME/APLICATII folositi si la ce sunt utile
Lun 10 Sept 2012, 04:41 Scris de ASireag

» Omnia 2 merge incet
Lun 30 Iul 2012, 14:58 Scris de armaistrate

» probleme omnia 2 - deblocare cod securitate telefon
Mier 25 Iul 2012, 11:05 Scris de guzun

» Care are androidul care si la pus pe telefon posteaza-l aici
Lun 09 Iul 2012, 06:55 Scris de armaistrate

» problema camera samsung omnia 2
Lun 18 Iun 2012, 00:53 Scris de mihai959

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ora Romaniei
curs valutar

Distribuiti | 

Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
BannedHost
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 06 Ian 2011, 11:23

Routerul este doar pe g din cate stiu omnia 2 foloseste protocolul b mai mult is poate deaceea ai viteza atat de scazuta .. Nu poti testa altundeva internet wireless ?
Sus In jos
cossy23
Membru
Membru

Data de inscriere : 27/12/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 06 Ian 2011, 11:35

nu prea am unde sa testez decat in mall-uri la mec...daca nu e si la aia tot router deasta ca al meu sau "protocol b" cum zici tu
Sus In jos
BannedHost
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 06 Ian 2011, 11:59

Routerul e 802.11 b/g/u deci hai sa zicem ca e ok .... Daca ai mai putea testa indiferent unde e routerul sa vezi.. Daca tot asa face e ceva de la telefon.

l.e am cautat eu pentru tine .. Se pare ca multi utilizatori se plang de conexiunea instabila pe wireless la acel router... Abia se incarca paginile, pe cablu merge bine ...

Se pare ca routerul e cam vechi si deja se cere schimbat.
Sus In jos
cossy23
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Dum 09 Ian 2011, 03:18

Ms mult pt efortul depus, am sa incerc in alta parte sa vad cum merge
Sus In jos
mihai959
Admin
Admin

Data de inscriere : 22/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Dum 09 Ian 2011, 08:32

cossy23 a scris:
Ms mult pt efortul depus, am sa incerc in alta parte sa vad cum merge
incearca asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
schimba la router de la auto la g mode
asta e solutia care mergea pe omnia cand aveam di 524 , nu puteam sa conectez nimic la el in afara de laptop

viata este scurta distreaza-te in fiecare zi ca si cum ar fi ultima
nu i-mi plac afirmatiile nefondate

Ultima editare efectuata de catre mihai959 in Dum 09 Ian 2011, 09:35, editata de 1 ori
Sus In jos
http://i8000.hitforum.ro
Borfas
Membru
Membru

Data de inscriere : 18/07/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Dum 09 Ian 2011, 09:04

nush care e problema dar eu am conectat telefonul pe tot felul de wi-fi rooter (sute) si merge impecabil. niciodata nu am avut probleme.
Sus In jos
diadi

Data de inscriere : 03/01/2011

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Lun 10 Ian 2011, 04:58

Am o rugaminte - daca ma puteti ajuta!

Am reinstalat tot tel. cu ultimile variante de soft date aici, a mers totul ok, numai ca, la configurare nu stiu pe ce am dat, ca la deblocare imi apare de fiecare data ecranul cu My Info cu datele de la Setings > General Setings > Owner Information.
Nu ar fi nici o problema, dar dureaza deblocarea mai mult si ma si inerveaza de fiecare data cand apare - de cateva ori s-a si blocat cand am apasat prea repede pe ecran...
Am cautat in tot telefonul, la toate setarile, dar nu am gasit nimic de unde sa scot pagina asta!

Crying or Very sad
Sus In jos
mihai959
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Lun 10 Ian 2011, 10:06

diadi a scris:
Am o rugaminte - daca ma puteti ajuta!

Am reinstalat tot tel. cu ultimile variante de soft date aici, a mers totul ok, numai ca, la configurare nu stiu pe ce am dat, ca la deblocare imi apare de fiecare data ecranul cu My Info cu datele de la Setings > General Setings > Owner Information.
Nu ar fi nici o problema, dar dureaza deblocarea mai mult si ma si inerveaza de fiecare data cand apare - de cateva ori s-a si blocat cand am apasat prea repede pe ecran...
Am cautat in tot telefonul, la toate setarile, dar nu am gasit nimic de unde sa scot pagina asta!

Crying or Very sad
sterge toate datele mai putin numele telefonului din my info
samsung settings-general settings-owner information-identification si lasa acolo doar name rest stergi tot

Sus In jos
diadi

Data de inscriere : 03/01/2011

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Lun 10 Ian 2011, 22:37

Am sters si tot apare ecranul, doar cu numele telefonului. pale
Ma gandesc ca ar putea fi de la Resco explorer, am cautat si aici la setari... si nimic!
Sus In jos
cossy23
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Vin 14 Ian 2011, 06:00

asta e solutia care mergea pe omnia cand aveam di 524 , nu puteam sa conectez nimic la el in afara de laptop

Mihai te rog daca poti sa imi spui cum pot schumba la router de la auto la g mode, am windows 7 instalat pe PC si nu gasesc setarile routerului de unde pot schimba pe g mode
Sus In jos
mihai959
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Vin 14 Ian 2011, 21:07

cossy23 a scris:

Mihai te rog daca poti sa imi spui cum pot schumba la router de la auto la g mode, am windows 7 instalat pe PC si nu gasesc setarile routerului de unde pot schimba pe g mode
lol
192.168.0.1 in browserul de internet, la tab home dai pe wireless, ai aolo mix mode si g mode
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
cossy23
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Sam 15 Ian 2011, 01:55

mihai959 a scris:
cossy23 a scris:

lol
192.168.0.1 in browserul de internet, la tab home dai pe wireless, ai aolo mix mode si g mode
Am mai incercat asa dar nu face nimica...imi da sa bag userul si parola, le bag dar incarca intruna foarte incet si nu ajunge niciodata la sfarsitul incarcarii iar dupa ce bag userul si parola nu face nimica imi da sa mai bag dinnou userul si parola si isi continua incarcarea foarte foarte incet! De aia te-am intrebat daca ar mai fi si alta solutie sau sa il setez din alta parte sau sa ii fac ceva ca nu merge! A fost greseala mea ca nu am spus de la inceput ce se intampla dar oricum ms pentru raspuns si daca mai ai vreo sugestie astept
Sus In jos
BannedHost
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Sam 15 Ian 2011, 02:10

Alta sugestie este sa schimbi routerul.

Recomand unul ieftin si bun : dlink dir-615
Sus In jos
cossy23
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Sam 29 Ian 2011, 10:16

Va rog daca puteti sa ma ajutati...am activat de curand internetul de la cosmote iam facaut setarile de la ei cu romul oficial si imi merge dar problema este ca nu imi place deloc romul oficial pentru ca se misca prea greu tel...cu alte romuri se misca bine dar cand vreau sa ma conectez la internet nu imi merge! nu se conecteaza...imi zice asa "Cannot connect for for an unknow reason. To check your connection settings and change them if needed, tap Setting. If the problem continues,reset your mobile device according to your manufacturer's documentation and try again" Nu prea ma pricep sa traduc calumea din engleza dar daca puteti sa ma ajutati vas fi recunoscator. Stima!
Sus In jos
tncosmin

Data de inscriere : 14/01/2011

MesajSubiect: dezactivare dubla blocare   Mier 02 Feb 2011, 05:01

Salutari tuturor !

Am si eu o problema cu omnia 2. Dupa 2 zile de instalat si dezinstalat de romuri si programe am reusit in sfarsit sa gasesc cea ce-mi place dar intampin o problema :
daca tin apasat butonul cu blocarea telefonului acesta se blocheaza dar trebuie deblocat de 2 ori ( am instalat si S2U2 si nu vreau sa renunt la el ).
Sus In jos
mihai959
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 02 Feb 2011, 10:16

tncosmin a scris:
Salutari tuturor !

Am si eu o problema cu omnia 2. Dupa 2 zile de instalat si dezinstalat de romuri si programe am reusit in sfarsit sa gasesc cea ce-mi place dar intampin o problema :
daca tin apasat butonul cu blocarea telefonului acesta se blocheaza dar trebuie deblocat de 2 ori ( am instalat si S2U2 si nu vreau sa renunt la el ).
dezactiveaza sistemul de blocare default
daca intri in setari la s2u2 cred ca se face automat la restart si chiar te anunta

Sus In jos
tncosmin

Data de inscriere : 14/01/2011

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 02 Feb 2011, 11:04

L-am dezactivat si nu merge face la fel. Daca apas scurt pe butonul lateral de blocare e ok se blocheaza, se stinge si apoi se deblocheaza cu S2U , dar daca il tin mai mult apasat aceeasi poveste : il deblochez cu S2U dar apoi rebuie sa apas si unlock-ul default.
Sus In jos
flaviu1234
NouVenit
NouVenit

Data de inscriere : 13/02/2011

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Vin 18 Feb 2011, 05:49

Salut. Sunt nou in WM si am o problema care ma depaseste. Am instalat ROM-ul de pe forumul asta. Ceva cu Personal Edition. Si din cauza deblocarii ecranului foarte simplu; doar apasarea tastei "Unlock" din stanga jos. Si se apasa in buzunar si se inchide tel.... Am incercat sa instalez alta mod de deblocare a ecranului, "manila" sau ceva de genul si cand apasam sa deblochez tastele nu mai apare nici unlock-ul din colt. E nevoie sa scot bateria din el si sa dezinstalez aplicatia.

Am citit multe forumuri cautand un raspuns dar nu am gasit mai nimic...

Multumesc.
Sus In jos
spinderella
NouVenit
NouVenit

Data de inscriere : 02/02/2011

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 02 Mar 2011, 10:51

ma poate ajuta cineva, va rog...mai am o mica problemutza....dupa ce trimit un sms, mi-l salveaza in folderul cu mesaje primite (inbox) si ma instiinteaza ca mesajul a fost trimis cu tonul de apel setat pentru mesaje...cum pot rezolva asta? merci anticipat
Sus In jos
kimitza
Membru
Membru

Data de inscriere : 18/06/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Mier 02 Mar 2011, 11:29

e simplu..iti trebuie Sorg's sent remove notification...asta e cea mai simpla solutie...alta ar fi sa umbli in registry cu sktools,..dar e prea riscant si complicat...
uite aici
Sus In jos
spinderella
NouVenit
NouVenit

Data de inscriere : 02/02/2011

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 03 Mar 2011, 00:14

multumesc frumos ,kimi!!! a functionat perfect Wink
Sus In jos
attheend
Membru
Membru

Data de inscriere : 31/07/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 03 Mar 2011, 04:04

salutare!

mi am luat o casca bluetooth multipoint si nu sunt multumit deloc de nivelul volumului pe I8000, adica se aude f incet. am probat-o si pe alte telefoane si se aude f bine, am inteles ca exista un soft sau se poate modifica in registri nivelul volumului la I8000 astfel incat sa creasca peste cel default din butonul de volum? multam anticipat!!
Sus In jos
vasy24_ro
NouVenit
NouVenit

Data de inscriere : 05/02/2011

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 03 Mar 2011, 06:56

salut
Evil or Very Mad
Sus In jos
c_a_ta2004

Data de inscriere : 18/02/2011

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Joi 03 Mar 2011, 08:13

am mai scris dar poate am gresit adresa,va rog poate ma ajuta si pe mine cineva am mai multe la telefon de rezolvat,trebuie luat de la zero si nu ma descurc deloc,daca este cineva amabil si dornic sa ma ajute il rog sa intre pe mess id c_a_ta2004 si vorbim acolo am mai multe lucruri de intrebat si e mai bine pe mess.de la cine l-am luat nici el nu stia sa umble cu el si a sters a adaugat programe de doua ori a bagat programe sa fie la numar(mult prost si fara rost)eu astazi stau on care are amabilitatea sa ma ajute il astept pe mess.
Sus In jos
petrut_d
NouVenit
NouVenit

Data de inscriere : 04/03/2011

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Dum 06 Mar 2011, 04:15

Salutare domnilor,

Am trecut de curand de la s8000 (Jet) la i8000 (Omnia 2). Toate bune si frumoase pana am descoperit ca O2 nu are un widget pe care il avea Jet-ul si anume un fel de post-it note in care scriam (cu tastatura virtuala) ce am de facut in ziua respectiva. O2 are ceva asemanator, dar cu o mare diferenta si anume in loc sa scriu cu tastatura virtuala, scriu cu un stilus litere de mana, dar in acest fel nu reusesc sa scriu mai mult de cateva litere, nici pe departe cateva randuri ca vechiul widget de la Jet. Cunoaste cineva din domniile voastre un widget, un program ca cel de la Jet pe care sa-l folosesc la O2?

Multumesc anticipat.

PS
Scuze daca n-am fost suficient de explicit
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II   Astazi la 07:22

Sus In jos

Intrebari si nelamuriri legate de Omnia II
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
i8000 omnia II rom-uri, tweak-uri, trucuri,ghiduri,coduri :: i8000 omnia II rom-uri, tweak-uri, trucuri, ghiduri, coduri-
Mergi direct la: